Ara 04, 2019 - By JUUL LOVE
JUUL Nasıl Temizlenir? Sakın Bu Hataları Yapmayın!

Bazen JUUL cihazınız açıklanamayacak şekilde çalışmayı durdurabilir ve akıllara tek bir çözüm gelebilir: JUUL cihazını parçalarına ayırmak ve dahili bileşenlerini temizlemek.

JUUL cihazınız YALNIZCA aşağıdaki durumların birinde çalışmayı durdurursa bu kılavuzda bahsedeceğimiz prosedürleri uygulamanız tavsiye edilir:

JUUL cihazınız şarj olmazsa,

JUUL cihazınız yerleştirilen podu algılamazsa,

JUUL cihazınız yerleştirilen podu algılar ancak çekiş esnasında aktif etmezse,

JUUL aktivasyonu çekiş esnasında kapanırsa.

Ayrıca bu işlemi uygulamadan önce basit temizleme tekniklerini denemeniz tavsiye edilir.

Cihazın bileşenlerine ayrılarak temizlenmesi cihazın fonksiyonelliğini bazen geri getirebilmesine rağmen sonucu belli olmayan bir işlemdir ve bileşenleri tekrar bir araya getirdikten sonra başka sorunlarla karşı karşıya kalabilirsiniz.

Ancak bazılarımız riski severiz ve eğer potansiyel olarak işe yaramayan bir JUUL ile hiçbir zaman işe yaramayacak bir JUUL arasında seçim yapmamız gerekiyorsa bunu neden denemeyelim?

Bu Prosedürün Amaçları

Bu işlemin arkasında elde edilmesi beklenilen birkaç farklı sonuç olabilir:

Cihazın içine sızan e-likiti temizlemek

Aşırı birikim durumlarında JUUL’ün bağlantı pimlerini temizlemek

Yukarıdakilerden ilki JUUL cihazı tamamen tepkisiz ise denenir, örneğin cihaz şarj olmuyorsa veya podları algılamıyorsa.

İkincisi ise genellikle JUUL’ün podları algıladığı ancak bağlantının zayıf olduğu ve cihazın çekiş esnasında devamlı olarak kapandığı durumda denenebilir.

Cihazı bileşenlerine ayırmak YALNIZCA genel temizleme metodları problemi çözmediğinde başvurulan bir yöntem olmalıdır.

Alternatif

Eğer bu işlemlerle uğraşmak istemiyorsanız, her zaman JUUL websitesi üzerinden bir değişim talebi oluşturabilirsiniz.

Bu kılavuzun ilk versiyonunda JUUL cihazını bileşenlerine ayırmanızın garantinizi geçersiz sayabileceği konusunda uyarıda bulunmuştuk. Çoğu elektronik cihaz garantisi, problemin ne olduğunu anlamak adına sorunlu cihazı şirkete geri göndermenizi gerektirir.

JUUL değişim için eski cihazınızı onlara göndermenizi istemediği için bu uyarıyı bu kılavuzdan kaldırma kararı aldık.

Yani eğer bu kılavuzdan düzgün bir şekilde yararlanırsanız (elbette ekstrem durumlar her zaman olabilir) değişim cihazınızı her zaman talep edebilirsiniz.

Prosedür

Gerekli Malzemeler:

Dar uçlu bir nesne (Örneğin elektronikte kullanılan cımbız)

Sağlam kör uçlu bir nesne (JUUL pod ağzına uyacak kadar dar ve dahili bileşenleri ittirerek çıkarabileceğiniz kadar sağlam bir nesne)

İzopropil alkol

Kulak çubuğu

Kağıt havlu

Gerekli Malzemeler

A.) JUUL cihazını bileşenlerine ayırın.

Hem bu yazının öz olması, hem de işlemin detaylı olması dolayısıyla JUUL cihazını bileşenlerini ayırmayı bu yazıda anlatmayacağız.

JUUL cihazını bileşenlerine ayırın

JUUL cihazınızı nasıl bileşenlerine ayırabileceğinizi öğrenmek için bu şuradaki yazıya gidebilirsiniz.

B.) Dahili bileşenleri KURU TEMİZLEYİN.

Hafif baskı ve kağıt havlu kullanarak JUUL içerisine sızmış likitleri temizlemeyi deneyin.

C.) JUUL’ün dış metal kasasını baştan sona temizleyin ve kurulayın.

Bu parça hiçbir elektronik parçası olmayan bir metal parçası olduğu için sabun, su veya herhangi diğer temizlik maddeleri kullanılarak kolayca temizlenebilir.

Likit kalıntılarını temizledikten sonra, bu metal parçayı cihazla birleştirmeden önce tamamen kuruladığınızdan emin olun. JUUL cihazının neme maruz kalmaması gerekir.

D.) Metal bağlantı pimlerini temizleyin.

Bazen bu pimler öyle kirlenir ki yaylı yapıları dolayısıyla basılı halde kalabilirler (aşağıdaki videoda görebileceğiniz gibi bu pimler yaylıdır).

Bu da cihaz ile JUUL podları arasında zayıf bir bağlantıya sebep olur ve çekiş yapmayı zor veya imkansız kılar.

Bu durumda pimleri temizlemek için ihtiyacımız olan şeyler kulak çubuğu, alkol ve biraz da sabır.

a.) Kulak çubuğunun bir ucunu alkole batırın, pamuğu sıkarak fazla alkolü alın ve pamuğu hafif nemli bırakın.

b.) Nemli kulak çubuğunu her bir pime bastırın, siyah kalıntıların çözülmeye başladığını ve kulak çubuğu tarafından absorbe edildiğini fark edeceksiniz.

c.) Pimlerdeki kalıntılar tamamen temizlenene ve yaylı pimler serbestçe hareket edene kadar a ve b adımlarını tekrarlayın (bu işlem çok sayıda tekrar gerektirebilir).

Not: Bu işlem esnasında cımbız kullanmak da oldukça faydalı olabilir. Cımbız ile her bir pimi tutarak çekebilirsiniz, böylece katılaşmış kalıntıları açığa çıkarabilir ve temizleyebilirsiniz. Bu şekilde tüm süreç daha hızlı işleyecektir.

E.) JUUL’ü yeniden tek parça haline getirin.

Hem dahili bileşenleri hem de dış metal gövdeyi temizledikten sonra bu parçaları tekrar bir araya getirmeye ve çabanızın işe yarayıp yaramadığını görmeye hazırsınız. Eğer iyi bir sonuç alamazsanız JUUL websitesi üzerinden bir değişim talebinde bulunmak isteyebilirsiniz.

Parçaları birleştirmek ayırmaktan kesinlikle daha kolaydır, bu yüzden bu konuda sorun yaşayacağınızı düşünmüyoruz. Yalnızca LED göstergenizin doğru tarafı gösterdiğinden emin olun.

Eğer JUUL cihazını sökmenizin bir sonucu olarak herhangi bir ek problemle karşılaşırsanız, Demontaj Problemleri Nasıl Çözülür isimli kılavuzumuza başvurabilirsiniz.

Önemli Hatırlatmalar:

JUUL cihazını bileşenlerine ayırarak temizleme işlemi sonrasında probleminiz büyük ihtimalle çözülmeyebilir.

Bu işlem işe yarasa bile, demontaj işlemi sonrasında başka problemlerin ortaya çıkması olasıdır. Bu sorunların bazılarında yardım almak için  Demontaj Problemleri Nasıl Çözülür yazımıza bir göz atabilirsiniz.

JUUL cihazını bileşenlerine ayırarak temizleme işlemini denediyseniz bile JUUL’den garanti kapsamında değişim talebinde bulunabilirsiniz.

İçi Dışı Temiz Bir JUUL

Umarız ki bu işlem JUUL cihazınızdaki sorunu çözmüştür.

Eğer çözmediyse, ne yapmanız gerektiğinden de bahsettik.

Bize göre cihazı bileşenlerine ayırmak ve nasıl çalıştığını görmek oldukça eğlenceli. JUUL cihazı zarif ve sade bir tasarıma sahip ve tüm parçalarının nasıl bir araya geldiğini görmek ilgi çekici.

İyi günler JUUL kullanıcıları, yakın zamanda tekrar görüşmek üzere!

LEAVE A COMMENT

Whatsapp Destek
Yardıma İhtiyacınız mı Var?